ניהול השקעות

 

"מדהים", "מפתיע", "עצוב", "מזעזע". לא משנה איך תבחרו להגיב כשתבינו שבכל יום מפסידים אזרחי ישראל מיליוני שקלים בגלל חוסר ידע והבנה של המערכת הכלכלית, המציאות תישאר כפי שהיא. קשה להאמין כמה מרביתנו יודעים מעט על הכסף שלנו. קשה לקבל את הדיסוננס בין תגובת העצבות של כל אדם שיאבד ארנק עם 1,000 ₪, לעומת האדישות של (כמעט) כולנו כלפי אלפי השקלים שאנחנו מפסידים בכל עת. את אופן פעולתה של הכלכלה קשה להסביר על רגל אחת, אבל די אם תדעו מעט על התחום של ניהול השקעות כדי שתוכלו להתחיל להפוך הפסדים לרווחים.

 

ניהול השקעות – מה חשוב לדעת?

הבסיס להבנת הרעיון מאחורי ניהול תיק ההשקעות הוא התובנה שבכל שיום שבו שוכב הונכם בחשבון בנק רגיל או בתכנית חיסכון מינימליסטית ורוויית חסרונות, הוא יום שבו הכסף שלכם יכול היה לתפוח, ולא עשה זאת. בניהול השקעות, הכסף שלכם מפסיק לשכב חסר מעש, ומתחיל לעבוד בשבילכם. באופן כללי, ניהול השקעות הוא מצב בו חברה מורשית על פי חוק מוסמכת בהסכמתם לנתב את כספכם במטרה למקסם רווחים. החברה אינה רשאית למשוך מכספי החשבון שלכם ללא היתר מפורש. היא מחויבת לדווח לכם באופן שוטף על פעולותיה לפני ביצועם ומקום הימצאות כספכם. הרווח שלה נגזר מדמי הניהול אותם היא גובה, והרווח שלכם נוצר מההשקעות הנכונות שהיא ביצעה עבורכם. חשוב להדגיש – ניהול תיק השקעות אינו נטול סיכונים. היו ועוד יהיו אנשים שהפסידו סכומי כסף משמעותיים בגלל ניהול לא חכם של כספם (וזאת הסיבה מדוע כל כך חשוב לבחור חברה רצינית, מקצועית וראויה לתיק ההשקעות שלכם). אך על כל אדם שהפסיד את כספו, יש לפחות 50 אחרים שבזכות הרווחים שיצרו לעצמם, יכלו לרכוש רכב חדש, לשפץ את ביתם או לנסוע לחופשת החלומות המשפחתית.

 

בניהול השקעות חשוב במיוחד שלב תיאום הציפיות וההיכרות, בו יבחן מנהל התיק את הגישה הכלכלית שלכם לגבי סיכויים מול סיכונים, ויספק לכם מידע לגבי השיטה בה הוא פועל. הרעיון הנפוץ הוא ביזור הכסף במספר אפיקים שונים, שחלקם בעלי פוטנציאל רווח גבוה אך סיכון מוגבר, לעומת אחרים סולידיים יותר. מדיניות ההשקעות ניתנת לשינוי בכל רגע, כשהשקיפות הינה ערך עליון ואלמנט מרכזי בדרך להצלחה. נציין גם כי דמי הניהול הנגבים מכם שונים מחברה לחברה ובהתאם לאופי וגודל תיק ההשקעות. עמדו על שלכם לקבלת הצעה הוגנת לדמי הניהול.

 

אומרים שאנשים מצליחים כלכלית הם כאלו שהכסף עובד עבורם ולא הם עובדים עבורו. הצטרפו למאות אלפי סיפורי הצלחה בדרך להגשמת החלומות שלכם. ניהול השקעות – כסף שמייצר כסף.

מעוניינים לקרוא מבזקי כלכלה עדכניים? – רוטר מבזקי כלכלה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *