מתי אנחנו שוכרים את שירותיו של עורך דין מקרקעין?

אחד התחומים המורכבים ביותר הוא תחום המקרקעין. מדובר על תחום שמכיל סוגי עסקאות שונים, החל מרכישה, השכרה, החכרה, קומבינציה ועוד. כמו כן תחום זה עסקאות על מגוון מוצרי נדל"ן, קרקעות, מבני מגורים, מבני נכסים, ומוצרים נוספים. מי שמכיר את התחום מקרוב יודע כמה הוא מורכב, כמה חוקים ותקנות הוא מכיל, חלקם משתנים מדי שנה ואחרים משתנים לעיתים רחוקות יותר.

בגלל המורכבות של הנושא, הרי שאדם מן השורה לא יכול להכיר אותו לעומק, להבין כיצד הוא מתנהל ובוודאי לא להיות מעודכן בכל השינויים שמתרחשים בו. זו הסיבה שבכל משא ומתן ובכל עסקה, רצוי לפנות אל עורך דין מקרקעין אשר ילווה אותנו עד לחתימת החוזה ואף לאחר מכן.

עורך דין מקרקעין, כפי שניתן להבין, הוא אדם אשר מתמחה בכל דיני המקרקעין והחוזים שקשורים לנכסים, החל מנכסי מגורים ועד לנכסים עסקיים, מסחריים, חקלאיים ועוד. ישנם עורכי דין בתחום שמתמחים בנושא ספציפי אחד יותר מאשר בשני, אך לרוב הם מעדיפים להתמחות בכלל הנושאים, על מנת להרחיב את מעגל הלקוחות שלהם מצד אחד, וכן בשביל לדעת לעשות את ההקשרים הנדרשים בין הנושאים, מצד שני.

מתי נשכור את שירותיהם של עורכי דין מקרקעין

יש 3 מצבים עיקריים בהם נרצה לשכור את שירותיו של עורך דין בתחום של מקרקעין.

המצב הראשון הוא בשלב מקדים בתהליך המשא ומתן. אנחנו נרצה להשתמש בשירותיו של עורך דין, בשביל שיוכל לבחון עבורנו את מצב הקרקע, הזכאות עליה וכן את זכויותיו של מוכר הקרקע. בעזרת עורך דין מנוסה נוכל לדעת, האם העסקה יכולה להתבצע, האם מי שמוכר לנו את הקרקע, הוא בהכרח גם הבעלים ואכן הוא יכול לעשות זאת. עבודת התחקיר הזאת חשובה, על מנת שלא נמצא את עצמנו מתמודדים עם ניסיון להונאה כלפינו.

המצב השני הוא כשאנחנו מבקשים לנהל מו"מ. הרבה פעמים עורכי דין מקרקעין מתמחים גם בניהול מו"מ מול מוכרים פוטנציאליים, כך במקום שאנחנו ננהל אותו, הם ינהלו עבורנו. הם מכירים יותר טוב את שווי השוק, וכן יש להם את הידע בניהול מו"מ בצורה מקצועית.

המצב השלישי הוא לפני חתימת חוזה, אנחנו מעוניינים בשירותיו של עורך דין בשביל שיכתוב את החוזה או יעבור עליו מהצד שלנו, ויעזור לנו להחליט האם לחתום על העסקה או לא. מדובר בשלב האחרון אך הוא, כמובן, חשוב מאוד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *