ייעוץ וסיוע משפטי

עסקאות נדלן הן עסקאות רחבות היקף שכרוכות לא רק בהשקעה כספית לא מבוטלת, אלא בתהליך פרוצדורלי ובירוקרטי מקיף, ארוך ולעיתים אפילו די סיזיפי.

כדאי לדעת שבמעמד ביצוע העסקה יש אחריות שמוטלת על הרוכש או המשקיע, אחריות שהמוכר, לצורך העניין, אינו מחוייב בהכרח לה. בנוסף, חשוב לזכור שבמיוחד כאשר מדובר על עסקאות נדלן, בין אם מדובר על רכישה של נכס קיים, רכישה של קרקע או נכס "על הנייר" שעדיין לא נבנה או שנמצא בתהליך בנייה, השקעות במניות נדלן ועסקאות נוספות.

נכון שבמקרים רבים הגישה המשפטית כן תחייב את המוכר לנהוג בתום לב, אך האחריות לאיסוף מידע, התנהלות תקינה ונישאה בתוצאות מוטלת על הרוכש או המשקיע.

ייעוץ וסיוע משפטי, במיוחד בעסקאות נדלן הוא קריטי וזאת מכמה סיבות:

ראשית, מדובר, כאמור, על השקעה לא מבוטלת של מאות ומליוני שקלים. כשמפקידים סכום כסף כה גדול, כדאי לעשות את שיעורי הבית בצורה המקיפה והיסודית ביותר.

שנית, סביב תחום הנדלן יש המון בירוקרטיה, אותיות קטנות והמון סעיפים שאינם חשופים ונגישים. אדם מן השורה שאינו בקיא ברזי החוק או באופן התנהלות הדברים לא רק שיתקשה למצוא את כל המידע הנחוץ לו לקבלת החלטה מושכלת, אלא סביר שלא ידע אפילו שעליו לחפש אחר מידע כזה או אחר.

ייעוץ משפטי הוא בדיוק התמיכה שנחוצה במהלך ביצוע עסקאות נדלן לצורך קבלת שקיפות וודאות מלאה לטובת קבלת החלטה, כאשר סיוע משפטי יסיע בניהול והבנה של

  • תקנות- כל התקנות והחקיקה הרלוונטית לגבי בנושאי מקרקעין. הטבות, הגבלים, חובות וזכויות, מנהל מקרקעי ישראל והפשרת קרקעות ועוד.
  • הרשאות ויעוד- מה היעוד המקורי של הנכס, מה מצבו ביחס לתב"ע (תוכנית בניין עיר), אפשרויות עתידיות וכיוצא בזה.
  • רישומי טאבו- האם הנכס רשום בטאבו, מי הבעלים החוקי של הנכס.
  • עיקולים- האם יש על הנכס עיקולים, האם הוא נמצא בדמי מפתח, האם הנכס משועבד? האחריות על בדיקת מידע זה מוטלת על הרוכש ולא על המוכר, אי לכך- זו מחובתו לאסוף אינפורמציה זאת.
  • מיסוי מקרקעין- מה גובה המס על מכירה של נכס, הבדלים בין נכס ראשון לנכס להשקעה ועוד, עלויות במקרים של שנוי ייעוד, מתי משלמים מס, על מה בדיוק משלמים מס ועוד.

כאמור, עולם הנדלן הוא עולם עשיר ומלא בהתסעפויות רבות, על מנת לוודא ולהבין למה אתם בדיוק נכנסים מוטב להצטייד בסיוע משפטי שילווה לאורך התהליך.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *