הר הביטוח / הר הכסף 2

בעבר, כשאנחנו היינו צריכים לדעת פרט מסוים על תוכניות הביטוח שהיו לנו או על תוכניות ביטוח של ההורים שלנו נניח, אז היינו צריכים ללכת למגירות בבית, להתחיל לחפש מסמכים ולקוות שאנחנו נמצא שם משהו.

היום כל זה מיותר. לא רק בגלל שאנחנו יכולים לעשות את החיפוש דרך האינטרנט, אלא שיש היום אתר אחד שמספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים על תוכניות ביטוח שלנו ושל הקרובים שלנו, כך שאנחנו יכולים לבדוק כל פרט ופרט.

הכוונה היא לאתר הר הביטוח של משרד האוצר. מדובר באחד מהאתרים שהמשרד מפעיל לטובת כלל הציבור, הוא שייך לרשת שמספקת לציבור את המידע המפורט, המגוון והמעודכן ביותר, הן על ביטוחים בצורה כללית והן על ביטוחים שרשומים על שמנו או על שם הקרובים שלנו.

המטרה של האתר היא לאפשר לציבור לדעת מה מתרחש אצלם בפוליסות הביטוח שהם מחזיקים, מה מגיע להם, כמה כסף הם אמורים לקבל, מה כוללת כל פוליסה ועוד. אחת הבעיות הגדולות ביותר שמשרד האוצר, בנק ישראל וכן כלכלנים רבים מתריעים בפניו, היא שהציבור הישראלי לא יודע מה באמת קורה בכל התחום הפיננסי, אפילו שזה קשור אליו. לא מעט אנשים כלל לא יודעים מה המצב של חשבון הבנק שלהם, מה קורה בפוליסות הביטוח שהם מחזיקים, אילו חסכונות יש להם ועוד.

מלבד חוסר הרצון של חלק מהציבור לדעת, חוסר הידיעה עצמה, הרי שגם במשך שנים היה חסר לציבור את המידע, ואם הוא היה רוצה לדעת, הרי שהיה עליו לפנות לחברת הביטוח שלו או לכל גורם אחר שמתעסק בחשבונות שקשורים אליו, דבר שדרש זמן, פרוצדורות ואפילו עמלות מסוימות.

על מנת להימנע ממצב שכזה, משרד האוצר יצר אתר במהלכו אפשר למצוא את כל המידע הרלוונטי עבורנו, הן על תוכניות הביטוח השונות שעומדות לרשותנו ואנחנו חתומים עליהן, והן מידע כללי שיכול לעזור לנו, מידע על הזכויות והחובות שלנו.

כיצד המידע באתר יכול לעזור לנו?

מלבד העובדה שהאתר מספק לנו מידע מלא ונגיש על תוכניות הביטוח שלנו וכאמור גם על תוכניות של קרובים לנו (למשל קרובי משפחה שנפטרו ואנחנו רוצים לדעת איזה ביטוח חיים יש להם), הרי שהאתר כולל גם מחשבונים שונים, אלה יכולים לעזור לנו לחשב כמה כסף אנחנו צריכים לשלם עבור משכנתא, ביטוח חובה, ועוד. כמו כן, המחשבונים יכולים לספק לנו מידע אמין, כמה כסף מגיע לנו מביטוח חיים או מכל ביטוח אחר.

בנוסף, האתר כולל מה שנקרא "הר הכסף", כלי באמצעותו אנחנו יכולים לאתר חסכונות, פוליסות וחשבונות בנק, במידה ואנחנו לא זוכרים או לא יודעים שיש לנו כאלה. כך אנחנו יכולים לדרוש את מה ששלנו, ולהשתמש בכסף שנמצא באותן חשבונות או חסכונות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *