ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא התעודת ביטוח שלכם לכל מה שנוגע אל בית המגורים והנכס הכי יקר שלכם.

פוליסת ביטוח דירה הינה פוליסה שמורכבת מסעיפים שונים, כאשר לרשות המבוטח עומדת האפשרות לבחור את הסעיפים שבהם הוא מעוניין וכמובן גם לשלב ביניהם.

בין האפשרויות שעומדות לרשות המבוטח בכל הנוגע לביטוח דירה ישנו ביטוח תכולה- המתייחס למקרים של גניבה, שריפה או פגיעה אחרת בתכולת הדירה, ביטוח מבנה המתייחס לנזקים שעלולים להגרם למבנה עצמו וביטוח למקרים של אסון, כאשר ניתן כמובן לבחור אפיק אחד או לבחור פוליסה המשלבת כל האפיקים גם יחד.

ביטוח משכנתא

ביטוח דירה יכול להיות גם חלק מביטוח המשכנתא שלכם, במידה ותבחרו בו.

הבנקים מחייבים את הלווה לרכוש גם ביטוח משכנתא כתנאי הכרחי לקבלת הלוואה לצורך רכישת דירה, כאשר העקרון המנחה את הבנק הוא שמירה על עצמו מפני מקרים בהם הלווה לא יוכל לעמוד בהחזרים. בין אם כתוצאה מפטירה, אובדן כושר עבודה או מכל סיבה אחרת שבגללה הלווה לא יוכל לעמוד בהתחיבויות שלו, ביטוח משכנתא אמור לכסות את הבנק בגובה ההלוואה שניטלה.

ככלל, ביטוח משכנתא הינו ביטוח חיים שבתוכו ניתן יהיה לכלול גם ביטוח דירה.

החשוב ,כאשר נוטלים ביטוח משכנתא, הוא לזכור שלמרות שהבנק מחייב בקיומה של פוליסת ביטוח, אין לו את ההרשאה לחייב גם את בחירתה של חברת הביטוח, מה שאומר שאתם כלל אינכם מחוייבים להמלצות של הבנק בעניין זה.

בחירה של ביטוח דירה

המבחר שעומד לרשות הציבור בפוליסות ביטוח הוא רחב ומגוון. יש הרבה חברות ביטוח ועוד יותר- פוליסות ביטוח דירה. גם בתוך החברות השונות ישנו מגוון עשיר של פוליסות ביטוח דירה משתנות, בעלות סעיפים שונים ותנאים משתנים, מה גם שלקוחות שונים מקבלים את אותה הפוליסה במחירים משתנים במקרים רבים.

בחירה של ביטוח דירה צריכה להעשות באופן מאד מוקפד וזאת לא רק משום שהיא הולכת ללוות אתכם שנים רבות, אם כי משום שבמצטבר היא הולכת לעלות לכם גם די הרבה כסף, מה שאומר שחסכון של כל אגורה יצטבר לכדי אלפי שקלים לטווח הארוך.

את תהליך הבחירה מוטב לעשות בעזרתו של יועץ פיננסי חיצוני שדעתו לא תהיה נתונה להטיות של הבנק או של חברת ביטוח כזו או אחרת. באופן כזה תוכלו להנות לא רק מהיצע עשיר ואטרקטיבי של הצעות שונות, אלא תוכלו להנות גם ממייצג מקצועי במהלך משא ומתן שיוכל לייעל את ההצעה אפילו עוד יותר. יועץ פיננסי או סוכן ביטוח יסיעו לכם לא רק במציאת הפוליסה המשתלמת ביותר, אם כי יוכלו לספק לכם את המידע והתמיכה המקצועית להתאמת הפוליסה ולקבלת שקיפות מלאה בעניינה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *